Implanty zębowe.

Implantologia stomatologiczna jest dziedziną stomatologii zapewniającą najskuteczniejszą metodę uzupełnienia braków zębowych.

Implant zastępuje korzeń utraconego zęba. Jest śrubą wykonaną z tytanu, którą wszczepia się w kość szczęki.

Jakie są zalety tytanu?

• jest biologicznie neutralny, co pozwala na przyjęcie go przez organizm jako swoją integralną cześć,
• zmniejsza ryzyko alergii,
• zapewnia szybką i niezawodną integrację z kością.

Na implantach można zbudować koronę, most, a nawet pełna protezę. W przypadku utraty jednego zęba, dentysta nie musi szlifować zdrowych zębów sąsiednich, aby odbudować utracone.

Zabieg trwa nawet mniej niż godzinę i zaraz po nim pacjent może wrócić do domu. Cały proces, od wszczepienia implantu do ostatecznej odbudowy zęba, trwa około 5-6 miesięcy.

Proces wszczepienia implantu jest bezbolesny i przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym.

Niezwykle rzadkim przypadkiem jest odrzucenie implantu. W takim wypadku, dzięki dożywotniej gwarancji, którą daje firma Cowellmedi na swoje produkty, istnieje możliwość ponownej implantacji.

Po zagojeniu się implantu wstawiana jest trwała i estetyczna korona. Odbudowy są tego samego koloru, co reszta zębów. Więc nikt nie będzie w stanie ich odróżnić.

Etapy zabiegu:

Na początku stomatolog przeprowadza kwalifikację pacjenta. Na podstawie zdjęcia i badania stanu jamy ustnej wykonuje analizę oraz ocenia możliwość wszczepienia implantu dentystycznego.

Przed zabiegiem lekarz przedstawia najlepsze opcje zastąpienia brakujących zębów oraz informuje o wymaganych zasadach leczenia po wszczepieniu implantu.

Leki, które są przyjmowane przed i po zabiegu, skutecznie likwidują ból i obrzęk. Po wszczepieniu implantu gojenie trwa od jednego do sześciu miesięcy.

Pierwsze siedem dni po zabiegu bardzo ważna jest szczególne dbanie o higienę jamy ustnej. W tym tygodniu należy unikać wysiłku fizycznego.

Kilka godzin po zabiegu można jeść płynne posiłki, nie zaleca się picia bardzo zimnych i gorących płynów. W końcowej fazie dentysta usuwa szwy i odsłania implant. Potem wkręcana jest śruba gojąca, która formuje dziąsło. Kolejnym etapem jest odbudowa korony zęba.

Do implantu przykręcany jest łącznik ze specjalnie wykonaną koroną protetyczną zęba. Od tego momentu pacjent może cieszyć się pięknym, naturalnym i estetycznym uśmiechem.

Należy od tego momentu przestrzegać higieny jamy ustnej i regularnie kontrolować stan uzębienia i jamy ustnej.

Nawet pojedyncze implanty są inwestycją na przyszłość, ponieważ przy wystąpieniu kolejnych braków zębowych można zmienić odbudowę na inną i wykorzystać już wszczepione implanty jako bazę do wykonania nowej odbudowy.